Okres jesienno – zimowy to trudny czas dla wielu ludzi. Brzydka pogoda, niskie temperatury, krótkie dni (brak naturalnego światła) powodują spadek formy psychicznej, ale także fizycznej. Często nie masz ochoty wyjść do sklepu po zakupy, a co dopiero mówić o aktywności fizycznej, prawda?  Mniejsza, rzadsza albo nawet zerowa aktywność  fizyczna i podjadanie niezdrowych przekąsek skutkuje niestety kilkoma nadprogramowymi kilogramami, które zauważa się szczególnie na wiosnę. Jak zatem zadbać o sylwetkę podczas zimnych i nieprzyjemnych miesięcy w roku?  

Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na dietę. Zrezygnuj z mocno tłustych potraw – zamiast smażyć warto piec, dusić bądź przygotowywać na parze. Wyeliminuj niezdrowe przekąski – zamiast słonych i słodkich rzeczy warto postawić na sezonowe owoce i warzywa. Staraj się, by posiłki zawierały jak najwięcej witamin i minerałów. Pamiętaj również o wodzie! Gdy jest zimno znacznie rzadziej odczuwa się pragnienie jednak nie oznacza to, że organizm nie potrzebuje nawodnienia.

Po drugie – ruch! Nie musisz koniecznie wybierać joggingu na świeżym powietrzu. Możesz zaplanować trening w domu, zacząć uprawiać jogę, pójść na siłownię, basen, albo fitness. Regularne spacery również zaliczają się do aktywności fizycznej więc warto każdego dnia zaplanować sobie około 45 minutową, spokojną przechadzkę. Niby nic nadzwyczajnego, ale to również pozytywnie wpłynie na Twoją sylwetkę i samopoczucie. Pamiętaj także o pozytywnym nastawieniu. Gdy na dworze jest pełno śniegu nie marudź, że jest zimno, tylko ubierz się ciepło, zabierz najbliższych na dwór i zaplanujcie wojnę na śnieżki lub wybierzcie się na łyżwy! To świetny pomysł na aktywność fizyczną zimą.

Oprócz odpowiedniej diety i ruchu warto postawić również na suplementy diety, które uzupełnią dietę w składniki wspierające metabolizm. Takim produktem jest ziołowy preparat o smaku owocowym Herbi Shots Silm. W składzie zawiera cztery zioła, które kontrolują masę ciała.

Karczoch, który wpływa korzystnie na poziom lipidów we krwi i wspiera pracę serca. Działa tez korzystnie na trawienie.

Garcinia cambogia, który wspiera metabolizm tłuszczu, pomagając w kontroli wagi ciała. Zmniejsza apetyt.

Poziomka, która wpływa pozytywnie na trawienieP

Pokrzywa, która wspomaga fizjologiczne procesy usuwania wody z organizmu, wpływa na funkcje wydalnicze nerek i dodaje energii.

O czym warto wspomnieć na koniec? O wysypianiu się! Wypoczęty organizm ma znacznie więcej energii w ciągu dnia, jak również jest mniej podatny na infekcje.

Odpowiednia dieta, regularny ruch, suplementy diety i pozytywne nastawienie pozwolą Ci przetrwać ten najgorszy dla naszej sylwetki sezon bez dodatkowych kilogramów!