Sport to zdrowie, o ile podejdziemy do tego z głową! Zimą często nie mamy ochoty na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, ale mimo wszystko warto z niej nie rezygnować, gdyż przyniesie ona same korzyści (lepsze samopoczucie, lepsza kondycja, poprawa sylwetki, zwiększona odporność organizmu oraz lepsze jego dotlenienie). Jazdę na rowerze polecamy tylko dla zaawansowanych sportowców, ale bez problemu możesz postawić na trekking, jogging, nordic walking, a nawet jazdę na łyżwach, czy sanki! Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, by sobie nie zaszkodzić.

Po pierwsze – rozgrzewka. Niezależnie do tego, jaką formę aktywności wybierzesz jest ona niezwykle ważna. Nasze mięśnie i stawy trzeba rozgrzać, by nie nabawić się kontuzji, o którą zimą niestety nie trudno. Dodatkowo rozgrzane mięśnie są bardziej wydajne, przez co cały trening staje się bardziej efektywny.

Po drugie zwróć uwagę na strój, który zawsze musi być dostosowany do panującej pory roku. Zimą ma on chronić przed zmarznięciem i przemoknięciem. Zdecydowanie warto postawić na odzież termo aktywną oraz ubiór warstwowy (tzn. na cebulkę). Nie zapominaj o nakryciu głowy, szaliku, rękawicach, ciepłych skarpetach i wygodnych butach.

Po trzecie – konsekwencja. Są lepsze i gorsze dni, ale gdy masz ten gorszy dzień – nie rezygnuj z treningu. Gdy w końcu wygrzebiesz się z kanapy, podziękujesz sobie po powrocie, że jednak zdecydowałeś się na ruch. Dodatkowo regularne treningi sprawią, że organizm przyzwyczai się do niskich temperatur i w końcu niska temperatura nie będzie Cię przerażać. Regularne ćwiczenia sprawią, że mózg będzie lepiej dotleniony, a  spadki formy będą Ci się przytrafiać znacznie rzadziej.

Przy regularnych treningach nie zapomnij o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Warto też  wprowadzić do codziennego jadłospisu suplementy diety, które uzupełnią ją w składniki wspierające organizm w procesach aktywności fizycznej. Takim produktem jest ziołowy preparat o smaku owocowym Herbi Shots Sport. W składzie zawiera trzy antyoksydanty (Rożeniec górski, Eleuterokok, Cytryniec), które zagwarantują dobre samopoczucie psychofizyczne.

Aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia przynosi wiele korzyści zdrowotnych, a w szczególności mają ogromny wpływ na jakoś codziennego życia. Zatem zimowa aura nie powinna Cię zniechęcać, a im szybciej zaczniesz wprowadzać zmiany, tym szybciej będziesz cieszyć się pozytywami, które zaczną Cię otaczać.